Magnolie tento krásný strom ve tvaru pyramidy jehož výška může dosáhnout až 30 metrů s exotickými velkými květy a nádhernou vůní zdobí na Korfu mnoho významných míst a hlavně je i léčivá. Především ji oceníme v péči o zdravou a krásnou pleť i vlasy. Léčivé jsou květy, listy i kůra. Tyto krásné květy magnolie pomáhají při úzkostech, mají protizánětlivé a antioxidační účinky. Snižují krevní tlak, posilují činnost mozku, zlepšují paměť a hlavně zklidňují pocuchané nervy. Tyto velké květy pomáhají při kožních zánětech, jsou vhodné při léčbě akné, obsahují kolagen a proto zabraňují předčasnému stárnutí pleti. Vykvétají koncem května, začátkem června a jejich velikost může dosáhnout až 25 cm. Jsou krémově bílé a velmi voňavé až do vzdálenosti nekolika metrů.

 Listy obsahují antibiotické látky a vosk z listů se používá v péči o vlasy kde  místo silikonu přináší zářivý lesk a zdravé vlasy. Kůra působí jako přírodní analgetikum.

V čínské medicíně se magnolie používá po tisíce let. Pomáhá při nedostatku energie, velkém stresu, alergii. V Japonsku používají magnolii při léčbě od astma až po deprese.

 

 

 

 

 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com