Mořská cibule roste planě na slunném a kamenitém pobřeží Středomoří, má hnědou až načervenalou barvu. K domácímu použití ji nedoporučuji. Poprvé mne zaujala, když jsem jí viděla zavěšenou po vánočních svátcích nad dveřmi v mnoha domácnostech v Řecku a tak jsem začala pátrat k jakému zvyku slouží.... Od Pythagora se dozvídáme, že pokud visí nad vchodovými dveřmi, stává se z ní lék, který odstraňuje nemoci a pokud vykvete, ikdyž není v zemi, rok bude dobrý.
Cibule se nakrájí na plátky, které se usuší a potom se z nich vaří čaj. Obsahuje kardioglykosidy /například jako konvalinka, náprstník/, které ovlivňují činnost srdce a při vyšším dávkování dokáže způsobit srdeční zástavu. Velmi známý je z ní účinný jed na krysy. Listy mořské cibule mohou způsobit vyrážku. Dočetla jsem se, že šťáva z mořské cibule se používá k léčbě oparů, k barvení látek na oranžovo - červenou barvu.
Homeopatický lék scilla maritima se používá při laryngitidě, bodavé bolesti na hrudníku, slabosti a velké únavě.
Takže ji doporučuji použíj jako starodávný zvyk, kdy na Nový rok se mořská cibule pověsí nad vchodové dveře pro štěstí. Má kouzelnou vlastnost, vykvetou na ní květy i po jejím vykoření ze země. To je důvod proč lidé věří, že tuto velkou životní sílu si můžeme přinést do našeho života.